Načítání

Zadejte hledaný text

Dětský pokoj a jeho proměny v kostce

Hned na úvod je potřeba zmínit, že najít inspirativní dětský pokoj není vůbec jednoduché. Důvodů je celá řada, například vaše osobní preference. Jinak také bude vypadat dětský pokoj pro kluka a jinak pro holku. Rovněž v případě těch nejmenších bude dětský pokoj zařízen úplně jinak. Navíc, čím je dítě starší, tím více si chce pokoj zařídit po svém. Samozřejmě do toho nechceme rodičům a jejich ratolestem nijak mluvit, a proto se v dnešním článku zaměříme především na to, co by v dětském pokoji nemělo chybět.

Dětský pokoj pro nejmenší

Asi se nemusíme příliš rozepisovat o tom, že v pokoji pro nejmenší budou velké množství času trávit i samotní rodiče. Miminko vyžaduje takřka neustálou pozornost a je potřeba ho čas od času nakrmit nebo přebalit. Tomu samozřejmě musí odpovídat i vybavení pokojíčku. Dětská postýlka, kolébka a přebalovací pult jsou naprostým základem. Nezapomeňte ani na to, že miminko roste jako z vody. Pokud tedy nechcete tunu času trávit v obchodech s dětskou módou, tak část oblečení raději kupte s dostatečným předstihem. Mějte však na paměti, že v takovém případě budete potřebovat dostatečně velkou skříň.

Nepostradatelným doplňkem je také kolotoč nad postýlku, který hraje uklidňující melodie, pomalu se otáčí, a tím pádem vaše miminko uklidňuje. Jen ho mějte v takové vzdálenosti, aby na něj prcek nedosáhl, protože takový kolotoč se skládá nejen z velkých, ale i z celé řady malých dílků.

Jakmile je dítko starší a začne objevovat okolní svět, tak na scénu přicházejí bezpečnostní prvky. V průběhu let se velmi osvědčila dětská ohrádka, kde si dítko může v klidu hrát, a vy víte, že mu tam nic nehrozí.

Dětský pokoj pro děti v předškolním a raném školním věku

Jak dítě postupně roste, tak postýlku a kolébku nahradí klasická postel. Dětský pokoj se postupně obmění. Přibydou hračky, které je potřeba určitým způsobem skladovat. Zmizí přebalovací pult a v pokoji se objeví dětský stolek a židličky. Tento set poslouží k tomu, aby se váš uličník mohl kreativně vyřádit. Můžete si společně s ním kreslit, malovat a podporovat tím jeho umělecké vlohy a kreativní a technické myšlení.

S přibývajícími léty a začátkem školní docházky bude zapotřebí pracovní (kancelářský) stůl. Ten poslouží jako místo k učení a psaní úkolů. Počet hraček se začne postupně snižovat a jejich místo zaujme počítač, mobilní telefon, tablet a další výdobytky moderní doby. Zmizí dětské dekorace na zdech a ani polštáře a peřiny se superhrdiny už nebudou tak cool.

Pokoj teenagera

Zanedlouho odstartuje naplno období puberty a prvních lásek. Váš poklad, nyní ryzí a 100% puberťák se bude zavírat ve svém pokoji, poslouchat hudbu, která se vám ani trochu nezamlouvá a na stěny si bude vylepovat nejrůznější plakáty.