Načítání

Zadejte hledaný text

Díky vhodně vytvořené atmosféře se vám v ložnici bude lépe spát

Zdá se to až neuvěřitelné, ale v ložnici (přesněji řečeno v posteli) strávíme zhruba třetinu svého života. Někteří lidé méně než třetinu, milovníci spánku naopak i o něco více. Samozřejmě, že spánek není stejná činnost jako například běh. Během spánku nedochází k takovému spalování kalorií a k takovému srdečnímu a fyzickému výkonu. To ovšem důležitost spánku nijak nesnižuje. Naše tělo potřebuje pravidelný odpočinek. Nedostatek spánku může být zdrojem nejednoho problému. Proto tuto činnost neberte na lehkou váhu, nemuselo by se vám to vyplatit.

Kvalitní postel a matrace

Jedná se o naprostý základ. Existují lidé, kteří se bez problému vyspí prakticky kdekoliv a na čemkoliv. Většina obyčejných smrtelníků ovšem potřebuje kvalitní matraci. A nejen matraci, důležitou roli hraje také rošt, pokud tedy není řeč o kontinentální posteli. Kontinentální postele, kterým se někdy říká také boxspring, jsou složeny z několika vrstev, přičemž rošt není jejich pevnou součástí…. ale o tom někdy příště.

Celková atmosféra ložnice

Také ta je nesmírně důležitá. Pokud byste ložnici měli vymalovanou barvou, která se vám nelíbí. Měli byste v ní nábytek, jež se vám nelíbí, tak by se vám tam zkrátka nespalo dobře. Při výběru nábytku je tedy dobré se řídit i srdcem. Postel, šatní skříň, noční stolky a další kusy nábytku pak musí být v harmonii také s barvou samotných stěn. Jedno bez druhého úplně dobře nefunguje. Dle obecné poučky platí, že v ložnici by se neměly vyskytovat křiklavé barvy. Je ovšem pravdou, že někomu se křiklavé barvy prostě a jednoduše líbí, a tím pádem je v ložnici má. A v tomto případě to ve výsledku vlastně vůbec ničemu nevadí.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *