Načítání

Zadejte hledaný text

Co by nemělo chybět v žádném obývacím pokoji?

Hned na úvod je dobré zmínit, že obývací pokoj je srdcem valné většiny domácností. Spolu s ložnicí se jedná o místnost, ve které trávíme největší množství svého volného času. Pokud budeme brát v potaz pouze čas, kdy jsme vzhůru a v bdělém stavu, tak obývací pokoj tomuto pořadí jasně vévodí. Ačkoliv se tento trend začíná s příchodem dalších generací postupně měnit, tak ještě pár let potrvá, než pomyslnou první pozici převezme některá jiná místnost. 

Obývací pokoj hraje v životě většiny z nás velikou roli, a právě proto je tak důležité, abychom se v něm cítili pohodlně a příjemně. Když se například po celodenním úsilí vrátíme domů z práce, tak chceme přijít tam, kde panuje útulná atmosféra a my si užíváme doslova a do písmene každou vteřinu. Co by tedy nemělo v obývacím pokoji chybět, aby výše zmíněné pocity dokázal navodit?

Sedací souprava

O tomto se asi není potřeba příliš rozepisovat. Jestliže obývací pokoj je srdcem domácnosti, tak pohovka je srdcem každého obýváku. Jde zkrátka o kus nábytku, který je odjakživa jeho nedílnou součástí. Zatímco větším obývákům sluší spíše rohový gauč, ty menší si bohatě vystačí se standardní (rovnou) sedací soupravou. Nevýhodou těchto dvoj-sedáků a troj-sedáků je samozřejmě počet míst k sezení. Jejich nespornou výhodou je naopak to, že zabírají daleko menší část podlahové plochy.

Konferenční stolek

Zde platí totéž, co v případě sedací soupravy. Také konferenční stolek má být nedílnou součástí „místnosti s televizí“. Tento kus nábytku slouží především k odkládání věcí. Nebýt konferenčního stolku, tak byste jen stěží hledali jinou odkládací plochu, kterou máte hned po ruce.

TV stolek

S příchodem plochých obrazovek a nejrůznějších držáků to může vypadat, že televizní stolky ztratily na důležitosti. Opak je však pravdou a tento nábytek stále pomáhá dotvářet celkovou atmosféru, jež panuje v obývacím pokoji. Navíc v dnešní době už nám samotná televize nestačí a kromě ní potřebujeme celou řadu „chytrých krabiček“. Musíme mít pořádný zvukový systém a další nezbytnosti moderní doby. A právě tyto doplňky mohou být umístěny na TV stolku, případně v jeho útrobách.

Knihovna

Jestliže se řadíte mezi zapálené čtenáře a stále zastáváte názor, že papír nelze nahradit moderní technikou, tak by ve vašem obýváku neměla rozhodně chybět knihovna. Ta nemusí patřit pouze knihám, ale zároveň dokáže nabídnout dostatek úložného prostoru i dalším věcem. 

Pár slov na závěr

Samozřejmě, že bychom toto téma mohli „rozpitvat“ ještě daleko více. V ideálně zařízeném obývacím pokoji nesmí chybět více druhů osvětlení. Významnou roli hrají rovněž bytové doplňky. Někdo může namítat, že si nedovede obývák představit bez krbu. Je toho celá řada, a tím pádem je téměř nemožné vše shrnout v jednom jediném článku.