Načítání

Zadejte hledaný text

Obývací pokoj a pracovna v jednom

Ne nadarmo se říká, že obývací pokoj je srdcem domácnosti. Vždyť jde o místnost, ve které trávíme největší množství času a věnujeme se v ní těm nejrůznějším věcem a činnostem. Kromě toho, že v obýváku sledujeme televizi a bavíme se s dalšími členy rodiny, tak v něm také například cvičíme nebo žehlíme. A najdou se dokonce tací, pro které je obývací pokoj zároveň i jejich pracovnou. V dnešní době se koneckonců není čemu divit. Vždyť v posledních několika letech vznikly desítky pracovních pozic, které je možné vykonávat z pohodlí svého domova.

Udělat z místnosti obývák, jenž je rovněž plnohodnotnou kanceláří, může být opravdový oříšek. Zejména když máte k dispozici pokoj o pár metrech čtverečních. V takovém případě se může objevit celá řada řešitelných, ale také neřešitelných problémů. Větší místnost sice není úplnou nutností, ale je rozhodně lepší ji mít. Čím prostornější pokoj máte, tím menší počet krizových situací zažíváte.

 Nejdřív práce, potom zábava

Dávejte si pozor! Pokoj, který je obývákem a pracovnou v jednom, může skrývat spoustu nástrah. Sice tam budete mít kancelářský stůl, kopírku a další věci, ale totéž se dá říci také o televizi a sedačce. Proto buďte opatrní a dejte si majzla, abyste nezačali prokrastinovat.

Možné potíže a zádrhely

Typickým problémem společenské místnosti je vznik krabicového efektu. K tomuto nežádoucímu jevu dochází ve chvíli, kdy na sebe začnete jednotlivé kusy nábytku doslova pěchovat. Když si k pohovce, TV a konferenčnímu stolku navíc připočtete ještě kancelářský stůl, židli, poličku, skříňku a další nábytek, který je běžnou součástí pracovny, tak neštěstí může být v mžiku na světě. Už chápete, proč je lepší mít k dispozici dostatečně velkou místnost? Každý stůl, každá sedací souprava, a každá židle potřebuje svůj kousek volného prostoru. 

Pár slov na závěr

V zásadě je však zapotřebí dodržovat totéž jako v případě, kdy máte obývák, který je pouze a jen obývákem. Tudíž nevsázejte vše na jednu kartu a mějte více než jeden druh osvětlení. Nezapomínejte ani na květiny a další interiérové doplňky. Vše je plus mínus stejné, akorát toho nábytku je o něco více.