Načítání

Zadejte hledaný text

Dřevo a nábytek z něj

Ačkoliv si v dnešní době můžeme vybírat z nepřeberného množství materiálů, tak dřevěný nábytek je stále tím nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším. Je to pochopitelné, vždyť lidé s tímto materiálem pracují už x tisíc let. Navíc nejen v minulosti, ale také v současné době se z něj vyrábí celá řada věcí. Od vařeček, příborů a misek přes drobné šperkovnice až po celé nábytkové sestavy.

Proč je dřevěný nábytek tak oblíbený?

Už jsme se o tom jednou zmínili. Protože se jedná o materiál, který je lidstvu známý už tisíce let.  Dalším důvodem je to, že se v dnešní době všemožné kombinuje s laminem (což je koneckonců taky dřevo), kovem, sklem, pryskyřicí, plastem a dalšími materiály. Výsledkem jsou originální a velmi zdařilé kusy nábytku.

Pořizovací cena dřevěného nábytku

Tento faktor a tato skutečnost, může kdekoho odradit. Ve srovnání s „konkurenty“ je totiž pořizovací cena dřevěného nábytku častokrát o něco vyšší. Může za to náročnost výroby a nespočet operací a úkonů, kterými musí dřevo projít předtím, než se z něj stane kus nábytku. Namátkou zde můžeme uvést například řezání, sušení, lepení, frézování nebo hoblování.

Dřevěný nábytek ano, nebo ne?

Rozhodně ano, protože dřevo je opravdu krásný materiál, který ve vašem domě vytvoří tu pravou atmosféru. Nejenže skvěle vypadá, ale také příjemně voní. Navíc není na omak studené, jako je tomu například v případě kovu nebo skla. Drobnou kaňkou a vadou na kráse je jeho „živost“ a skutečnost, že funguje jako houba. Dřevěný nábytek se nehodí do interiéru, kde převládá nadměrná vlhkost, protože by velmi rychle mohlo dojít k jeho poškození a znehodnocení. Mínusem je náročnější údržba a rovněž výše zmíněná pořizovací cena.