Načítání

Zadejte hledaný text

Jak se připravit na stěhování?

Minimálně jednou v životě to zažil snad úplně každý. Stěhování je mnohdy zdlouhavé a nepříjemné. Většinou nás však motivuje skutečnost, že se stěhujeme do lepšího – do většího bytu, popřípadě z bytu do rodinného domu. Nicméně takoví vysokoškolští studenti se musí často poprat s tím, že pokoj na kolejích je mnohonásobně menší než pokoj, který mají ve svém rodinném hnízdečku. A to ho ještě musí sdílet s dalšími studenty. Život na vysokoškolských kolejích je ze začátku složitý. Dá se na něj však poměrně rychle zvyknout a většina lidí si tento styl života velice oblíbí. Ale zpět k tématu!

Balení, shánění krabic

Ať už se stěhujeme kamkoliv, tak vždy řešíme to, jak tu hromadu věcí co nejsnadněji přepravíme? Vše začíná už sháněním krabic, nejrůznějších přepravek a dalších obalových materiálů. Obejdeme příbuzné, kamarády, známé, vyrazíme do nejbližších obchodů a zeptáme se jich, zdali nemají nějaké krabice, které by nám mohli věnovat či prodat. Naše doporučení zní, že jakmile budete mít dostatek krabic a přepravek, tak si dejte tu práci a všechno vybavení a všechny věci si poctivě roztřiďte. A všechen tento obalový materiál si následně nějak označte.

Demontování a montování

Demontáž a následná montáž nábytku a dalších věcí představuje pro řadu lidí obrovský problém. Ne každý z nás je totiž manuálně zručný. Bez zásahu příbuzných, přátel a vyšší moci si tak kdekdo neporadí. Dalším problémem je tahání těžkých věcí, taková lednička či pračka dá pořádně zabrat dvěma chlapům. Sám / Sama s těmito spotřebiči vůbec nic nezmůžete. Než se tedy budete stěhovat, tak se ujistěte, že znáte a máte někoho, na koho se můžete obrátit.

Malý panáček držící šroubek a přepravní kolečka, ve kterých je uložen druhý šroubek

Přeprava

Větší věci jsou demontovány a menší jsou uloženy v krabicích a přepravkách. A nyní stojíme před otázkou, kterou jsme v tomto článku už jednom zmínili. Jak tu hromadu věcí přepravíme z jednoho místa na druhé? Krabice naložíme klidně do osobáku a odvezeme to v něm. Kdo z nás má za auto vozík, tak si poradí i s nábytkem a většími věcmi. A ti z vás, kdo mají dodávku, tak mají úplně vyhráno. V případě, že nevlastníte užitkový vůz, který nabízí velký úložný prostor, tak vám doporučujeme, abyste si před samotným stěhováním jeden takový (nějakým způsobem) obstarali.

Naše tipy

Pokud nemáte dostatek krabic a přepravek, nevlastníte užitkové auto, případně se nemáte na koho obrátit, pak oslovte stěhovací firmu. Ta vám za úplatu pomůže se všemi nástrahami, a vy tím pádem můžete být v naprostém klidu. My zde pro vás máme dva tipy. Ten první je na stěhovací firmu z Prahy. Druhý tip potom ocení lidé z Brna. Obě tyto firmy vám však pomohou se stěhováním v rámci celé republiky. Můžete se na ně v klidu obrátit, ať už žijete v kterémkoliv koutu naší krásné země.

Vyobrazení procesu stěhování

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *