Načítání

Zadejte hledaný text

Udělejte si to doma hezké, ale občas vyrazte i ven!

Nejnovější průzkumy a statistiky uvádějí, že většina lidí tráví zhruba 90% svého času uvnitř budov neboli indoor. Velkou mírou se na tom podílejí například nově vzniklé pracovní pozice, k jejichž vykonávání potřebujete pouze funkční počítač, připojení k internetu, tiskárnu a další „těžkou“ techniku. Tím pádem je celkem fuk, jestli pracujete z kanceláře, nebo dáváte přednost takzvanému home office(u).

Za to, že takové množství času trávíme uvnitř a nikoliv venku, mohou také nákupní a obchodní centra. V těch najdeme prakticky vše pod jednou střechou. Od supermarketů a restaurací přes hračkářství, obchody s elektronikou a knihkupectví až po kina a fitness centra.

Nemalé množství času samozřejmě trávíme také doma, zejména pokud máme možnost z něj pracovat. Koneckonců o home office(u) už zde byla zmínka. Tento pracovní model se těší stále větší oblibě a další a další zaměstnavatelé si jej osvojují.

Abychom doma rádi trávili svůj čas (volný i pracovní), musíme se tam cítit dobře a příjemně. Nicméně nesmíme zapomínat ani na život venku. Pohyb na sluníčku a čerstvém vzduchu je zdraví prospěšný, a proto je dobré čas od času vytáhnout paty a vyrazit alespoň na krátkou procházku. Ale zpět k životu uvnitř.

Co vytváří a spoluutváří onu příjemnou atmosféru?

Vše začíná už výběrem samotných barev. Měli bychom volit spíše neutrální odstíny. A to i přes fakt, že křiklavé barvy poslední dobou docela letí. Jde však o společenský trend, který zanedlouho pomine. Do moderně zařízeného bytu a rodinného domu se křiklavé a agresivní odstíny příliš nehodí.

Také nábytek se s příchodem nových výrobců výrazně proměnil. Mladí designéři a inovativní výrobci přišli s moderními styly a začali pracovat s materiály, které do té doby byly poměrně nevšední. Aby u vás doma však vládla příjemná a klidná atmosféra, tak to není pouze o tom, že si pořídíte tu nejdražší postel a tu nejluxusnější sedací soupravu. Mezi jednotlivými kusy nábytku je potřeba dodržovat „bezpečnou“ vzdálenost, jinak hrozí, že dojde ke vzniku krabicového efektu. Významnou roli tedy nehraje pouze kvalita interiérového vybavení, ale rovněž jeho kvantita.

Zapomínat nesmíme ani na bytové doplňky, rostliny a dekorace, které odjakživa patří k tradičně i moderně zařízenému bydlení. Je však nutné mít na paměti, že to nesmíte přehánět s jejich množstvím. Nejen o nábytku, ale také o interiérových doplňcích platí, že všeho moc škodí. Navíc ani vy sami určitě nechcete, aby to ve vašem obývacím pokoji nebo ve vaší ložnici vypadalo jako na bleším trhu.

Závěrečné shrnutí

Doma se zkrátka a jednoduše musíte cítit dobře, ale znovu opakujeme, že svůj čas musíte trávit i venku. Čím více, tím lépe. Pohybem na čerstvém vzduchu pomáháte nejen svému fyzickému zdraví, ale navíc jde o skvělou prevenci vzniku nejrůznějších psychických poruch.