Načítání

Zadejte hledaný text

Home office: celosvětový fenomén

Home office je bezpochyby fenoménem dnešní doby. Velkou část lidí však k tomuto stylu práce dotlačila celosvětová pandemie. Ta převrátila naše životy vzhůru nohama. Někomu z nás home office vyhovuje více, jiným vyhovuje méně. Nespornou výhodou je to, že nemusíte dojíždět za prací, díky čemuž ušetříte peníze za cestu. Velikým mínusem je ovšem omezení sociálního kontaktu a společenských vazeb. My se však v dnešním článku zaměříme právě na plusy. Respektive si povíme něco o to, jak si práci z domova můžete co nejvíce usnadnit a zpříjemnit.

Vhodné podmínky

Úplně nejlepší je bezpochyby to, když máte nějakou volnou místnost, ve které si můžete zřídit svou domácí kancelář. V takovéto místnosti by měly být pouze ty věci, které potřebujete pro výkon své profese. Nemělo by tam tedy být nic, co by vás mohlo od práce rozptylovat.

Ne vždy je samostatná místnost k dispozici. Mnozí lidé si musí vystačit pouze s tzv. pracovním koutkem. Ten by se v ideálním případě měl nacházet mimo centrum dění. To znamená, že by neměl být ve středobodu samotné místnosti, ale spíše někde v rožku. V ideálním případě by se pracovní koutek měl nacházet v místnosti, kde je dostatek denního světla a možnost větrání.

Pracovní stůl a židle

Samozřejmě, že některé činnosti a práce se z domova vykonávat nedají. Například takový automechanik si jen stěží svůj obývací pokoj může přeměnit v autodílnu. Nicméně i takový automechanik někdy potřebuje kancelářský stůl a židli. Tu a tam totiž potřebuje vyhotovit a vytisknout fakturu. Jindy zase musí pracovat na podkladech pro účetní. Bez kancelářského stolu a kancelářské židle se domácnost zkrátka neobejde.

Stůl i židli byste měli vybírat podle několika hledisek. Důležitým faktorem jsou například rozměry stolu. Také záleží na druhu vykonávané profese. Pokud u počítače musíte trávit 8 a více hodin denně, pak by mohl přijít vhod výškově nastavitelný kancelářský stůl. Díky takovému stolu nemusíte u práce pouze sedět, a což vám vaše záda rozhodně poděkují. Totéž platí také pro židli. Pokud si k počítači sednete na hodinku, tak nebudete potřebovat tu nejpohodlnější a nejvíce ergonomickou židli. U kancelářských profesí však toto hledisko hraje velikou roli. Je potřeba si totiž uvědomit, že neexistuje nic takového jako zdravé sezení. Tato „činnost“ je vždy nezdravá. Jde tedy hlavně o to, jak moc bude vlastně nezdravá.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *