Načítání

Zadejte hledaný text

Předsíň má větší význam, než si možná myslíte

Předsíň je tou úplně první místností, na kterou narazíte, když se vrátíte domů. Zároveň je to při odchodu ta úplně poslední místnost. Právě proto je důležité jí věnovat náležitou péči a pozornost. Jasně, že někdo říká, že mu nezáleží na tom, co si o něm ostatní myslí. Tím pádem se na nějakou vstupní chodbu může vykašlat, protože to není ani obývací pokoj, ani kuchyň, ani ložnice, v krátkosti to tedy ani zdaleka není ta nejdůležitější místnost. Za nás si ovšem myslíme, že tito lidé nejsou úplně upřímní. Ať totiž chceme, nebo naopak nechceme, vždy nás zajímá, jak jsme vnímáni dalšími lidmi – rodinou, přáteli, apod. A tito lidé si o nás myslí své i na základě toho, když vidí, jak žijeme.

Předsíň není obývací pokoj, ale…

Záměrně jsme se zmínili o obývacím pokoji, protože se stále jedná o místnost, v níž velké množství lidí tráví nejvíce času. To se o předsíni rozhodně říci nedá. Ačkoliv je pravda, že pokud bychom si spočítali čas, kdy skrz ni procházíme mezi jednotlivými místnostmi, tak bychom se možná nestačili divit. Co tím chceme říci? Chceme tím říci to, že i o předsíň je potřeba pečovat, důvody byly koneckonců zmíněny v předchozím odstavci.

Jak se předsíň dá využívat?

O tomto vstupním pokoji by se možná dalo mluvit jako o jakémsi uložišti a odkladišti. Typicky totiž ve předsíni nalezneme botník, předsíňovou skříň, věšákovou stěnu a další kusy nábytku. Skříně mohou sloužit k uložení oblečení, které v danou roční dobu zrovna nepotřebujeme. Botník může plnit obdobnou roli, akorát v něm máte odloženy páry bot, jež zrovna nejsou zapotřebí. Celé to pak může doplnit věšáková stěna, na té se většinou nachází právě to oblečení, které aktuálně nosíte a využíváte. Součástí některých věšákových stěn je také zrcadlo, takže je možná i poslední kontrola zevnějšku před cestou do práce.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *